انتخاب یک چاپگر سه بعدی مناسب

انتخاب یک چاپگر سه بعدی مناسب

البته جنبه‌های زیادی وجود دارد که شما ممکن است زمانی که تصمیم می‌گیرید چاپگر سه بعدی مناسب انتخاب کنید بخواهید در نظر بگیرید. ایمن بودنش یک موضوعی است، آیا شما در جستوجو یک چاپگر سه  بعدی ایمن هستید که در کلاس درس از آن استفاده کنید؟ چیزهای زیادی وجود دارد که شما باید در نظر بگیرید، که آیا یک چاپگر ایمن هست یا نه. ایمنی الکتریکی، ایمنی مکانیکی و خطر آتش گرفتن از این قبیل موارد است که باید توجه شود.

ایمنی الکتریکی

هنگام خرید یک چاپگر سه بعدی، بررسی کنید که منبع تغذیه، علامت استاندارد مربوط به مقررات ایمنی را دارا می‌باشد یا نه. همچنین در برابر اتصال کوتاه، اضافه بار، اضافه ولتاژ و درجه حرارت بیش از حد محافظت شده باشد. از  ویژگی‌های خوب چاپگر می‌تواند این باشد که دارای حفاظت حرارتی باشد. با استفاده از یک فیوز حرارتی که در سینک حرارتی نصب می‌شود، بر دما چاپگر نظارت می‌شود و همه بخارهای ناشی از گرما در شرایط دما بیش از حد کشته می‌شود. آخرین چیزی که بسیار نادر اما زیباست: یک حسگر دود است که به طور جداگانه برای دستگاه طراحی شده و موقعی که دودی یافت می‌شود، منبع برق دستگاه را قطع می‌کند.

ایمنی مکانیکی

چاپگرهای سه بعدی شامل قطعات با قابلیت جابه‌جایی زیادی است. خوشبختانه استفاده گسترده از موتورهای  NEMA-17 توان وارد آوردن آسیب‌های جدی به دستگاه را ندارند. هرچند در جستوجو یک چاپگر سه بعدی ایمن باشید باید در نظر داشته باشید که چرخ دنده‌های متحرک که بدون پوشش هستند، همچنان پتانسیل خطر و ناایمنی هستند. بنابراین شما ممکن است بخواهید جستوجو هایتان را به چاپگرهای سه بعدی که به صورت بسته طراحی شده‌اند محدود کنید.

خطر آتش‌گرفتن

یک خطر بالقوه آتش گرفتن چاپگر وجود دارد، در اکثر چاپگرهای سه بعدی در حین چاپ، دمای قطعه اصلی چاپ می‌تواند تا240 درجه سانتیگراد و دمای محفظه بدنه چاپگر تا120 درجه سانتیگراد برسد. یک چاپگر سه بعدی، زمانی ایمن در نظر گرفته شده است که از تماس بین نازل انتقال مواد با محیط اطراف جلوگیری شود، که این جلوگیری از تماس می‌تواند با یک پوشش آلمینیومی باشد. شما همچنین اگر بدنه داغ چاپگر را لمس کنید دچار سوختگی خواهید شد. بنابراین لازم است که اطراف بدنه یک چاپگر سه بعدی با بدنه با دما بالا چاپگر پوشیده شود.

[likebtn theme="custom" btn_size="25" f_size="25" icon_size="25" icon_l="hrt1" icon_d="thmb7-d" icon_l_c_v="#ff0505" icon_d_c_v="#ff0505" counter_l_c="#545454" counter_d_c="#545454" bg_c="rgba(250,250,250,0)" brdr_c="#ff3a3a" dislike_enabled="0" addthis_service_codes="facebook,twitter,linkedin,googleplus" share_size="large"]

نویسنده / ناشر:

محمد بهارلو

حوزه فعالیت:

چاپگرهای سه بعدی

کانتنت وان را دنبال کنید

2
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Melanie Glastrongadmin Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
admin
Admin
admin

خیلی عالی

trackback
Melanie Glastrong

Such a nice blog.

I have read an amazing article here.