مواد چاپ سه بعدی ایمن

مواد چاپ سه بعدی ایمن

اکنون که شما یک چاپگر سه بعدی ایمن خریداری نموده‌اید، چاپ واقعی شروع می‌شود. انواع خطرات جدید می‌شود. چه مواد چاپ سه بعدی ایمن است که استفاده شود؟

ABS  زمانی از محبوب ترین مواد چاپ سه بعدی بود. مهندسان و طراحان طرفدار مقاومت و قابلیت درخشانی این مواد با استون بودند. (ABS (اکریل و استایرن بوتادین) یک پلیمر نفتی است. ABS در برابر حرارت بسیار مقاوم است که باعث می‌شود این برای اجزای جهان واقعی بسیار مناسب باشد، این مصالح ارزان، برای نمونه سازی بسیار مقرون به صرفه است.) محبوبیت این مواد به تدریج کاهش پیدا کرد، چون بررسی محققین نشان داده بود دودی که در حال چاپ منتشر می‌شود، به احتمال زیاد سرطان زا است.

اما هیچ گزینه دیگری وجود ندارد؟ البته که وجود دارد، شما می‌توانید PLA را استفاده کنید. PLA از مواد زیست پلاستیک است و از آن به عنوان امن‌ترین مواد چاپ سه بعدی یاد می‌شود. (PLA ازمنابع تجدید پذیر ساخته شده است، پلی لاکتیک اسید، از مواد چاپ سبز سه بعدی است. این قیمت متوسط در بازار دارد و خواص مطلوب گوناگون و ویژگی‌های فنی بسیاری دارد که آن را به مواد چاپ سه بعدی مناسب برای علاقه مندان به رشته چاپ تبدیل نموده است.) در چند سال گذشته PLA در بازار به دلیل اینکه مقاومت فنی همان ABS را داشت، باعث کنار زدن  ABSشد.

چاپ اشیاء سه بعدی ایمن

 آیا شی سه بعدی شما که چاپ شده است ایمن است؟ البته این بستگی به نوع جسمی که شما چاپ نموده‌اید دارد. آیا این یک چاپ کاربردی است؟ به عنوان مثال، یک اتصال برای اتصال پایه‌های یک صندلی به قسمت نشیمن صندلی. این برای برای چاپ با مصالح بسیار قوی و با کمی مصالح انعطاف پذیر همچون نایلون بهترین است.

آیا شی شما به عنوان گلدان استفاده می‌شود؟ اگر بله است، شما بهتر است برای پیش پردازش جسم تان از لعاب های غذایی ایمن استفاده نمایید، حتی به عنوان یکبار مصرف.

 با توجه به تمام شکاف‌های ریز بر چاپ سه بعدی شما دوبار استفاده کردن شی، ایده خوبی نیست. علاوه بر این که ذرات کمی از مواد غذایی که در داخل خود جسم نشسته اند، خود غذا و سرپناهی برای باکتری‌ها و کپک‌ها هستند. اما اگر مواد چاپ سه بعدی شما گواهی اطمینان مواد غذایی امن را هم داشته باشد. نازل چاپ شما در برگیرنده همه باقی‌مانده‌های موادی است که تا به حال با آن چاپ شده است.

در یک سطح بالاتر، صنایع با تکنولوژی بالا از جمله هوا فضا و رشته‌های پزشکی در حال تبدیل به چاپ سه بعدی به عنوان جایگزینی برای تولیدات استاندارد هستند. نگرانی در مورد ایمنی و قوام مواد چاپ سه بعدی به معنی توسعه مکانیسم های تست جدید برای اثبات ایمنی و بهره‌وری است.

[likebtn theme="custom" btn_size="25" f_size="25" icon_size="25" icon_l="hrt1" icon_d="thmb7-d" icon_l_c_v="#ff0505" icon_d_c_v="#ff0505" counter_l_c="#545454" counter_d_c="#545454" bg_c="rgba(250,250,250,0)" brdr_c="#ff3a3a" dislike_enabled="0" addthis_service_codes="facebook,twitter,linkedin,googleplus" share_size="large"]

نویسنده / ناشر:

محمد بهارلو

حوزه فعالیت:

چاپگرهای سه بعدی

کانتنت وان را دنبال کنید

1
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
admin Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
admin
Admin
admin

test