چاپگر سه بعدی چیست؟

چاپگر سه بعدی چیست؟

چاپ سه بعدی یا تولید افزاینده، فرآیند تبدیل سه بعدی اجسام جامد از یک فایل دیجیتال است. ایجاد یک شی سه بعدی چاپ شده، یعنی استفاده پردازش‌های اضافی برای نشان دادن سه بعدی اجسام. در طی یک فرآیند افزایشی، شی سه بعدی توسط گذاشتن لایه‌های متوالی از مواد که هر کدام از این لایه‌ها می تواند به عنوان مقطع نازک افقی از شی نهایی دیده شود ایجاد می‌شود.
چاپگر سه بعدی چگونه کار می‌کند؟
این با ساخت یک طراحی مجازی از جسمی که شما می‌خواهید ایجاد شود شروع می‌شود. یک فایل CAD نمونه‌ای از طراحی مجازی است. این فایل CAD با استفاده از یک نرم افزار مدل سازی3D و یا با یک اسکنر3D (برای کپی کردن یک شی) ایجاد شده. یک اسکنر3D می‌تواند یک کپی دیجیتال 3D از یک شی ایجاد کند.
موقعی که شما یک مدل سه بعد دارید، گام بعدی آماده سازی این برای ایجاد چاپ سه بعدی از مدل است.

از مدل سه بعدی تا چاپگر سه بعدی
شما قبل از اینکه چاپ سه بعدی از یک مدل را داشته باشید باید مدل سه بعدی آماده نموده باشید. این مقدمات و آماده سازی برش نامیده می‌شود. برش تقسیم یک مدل سه بعدی به صدها و شاید هزارها لایه افقی است و این کار لازم است که با نرم افزار خاصی انجام شود. گاهی اوقات یک مدل سه بعدی می‌تواند از درون نرم افزارهای مدل سازی سه بعدی برش زده شود. همچنین ممکن است که شما مجبور به استفاده از یک ابزار برش خاص برای یک چاپگر سه بعدی شوید. وقتی که مدل سه بعدی برش شده است شما آماده ارسال این به چاپگر سه بعدی خود هستید. این ممکن است با USB، SD یاWIFI انجام شود، این بستگی به برند و نوع چاپگر سه بعدی شما دارد. موقعی که یک فایل در یک چاپگر سه بعدی بارگذاری شده است، تصویر آماده است که به صورت سه بعدی لایه به لایه چاپ شود. چاپگر سه بعدی هر جزء کوچک را به صورت تصویر دو بعدی می‌خواند امادر نهایت یک جسم سه بعدی ایجاد می‌کند.

آغاز کار با چاپ سه بعدی
آغاز به کار با چاپ سه بعدی به این معناست که برای شروع یادگیری شما آنچه را می‌خواهید از خود بپرسید. آیا شما در سخت افزار علاقه مندید و یا می خواهید بر ایجاد سه بعدی اشیاء تمرکز ذلشته باشید؟
ما یک راهنمایی برای خریداران مبتدی پرینتر سه بعدی فراهم آورده‌ایم که کمک هست برای تصمیم گیری شما که آیا شما باید یک پرینتر پیش مونتاژ سه بعدی را انتخاب کنید یا یک گیت چاپگر سه بعدی را؟
یک سوال به طور مکرر پرسیده می‌شود، “بهترین پرینتر سه بعدی برای مبتدیان چیست؟” این بستگی به شما دارد که می‌خواهید آموزش ببینید یا نه، هدف ایجاد شی است. چند تا سوال است که شما ممکن است زمان انتخاب یک پرینتر سه بعدی از خود بپرسید، که آیا این چاپگر مناسب است برای شما؟
1. آیا شما علاقه‌مند شدید به دانستن نحوه کار چاپگرهای سه بعدی هستید؟
2. آیا شما علاقه‌مند شدید به ایجاد اشیاء هستید؟
3. آیا یک چاپگر سه بعدی باید برای استفاده ایمن باشد؟

[likebtn theme="custom" btn_size="25" f_size="25" icon_size="25" icon_l="hrt1" icon_d="thmb7-d" icon_l_c_v="#ff0505" icon_d_c_v="#ff0505" counter_l_c="#545454" counter_d_c="#545454" bg_c="rgba(250,250,250,0)" brdr_c="#ff3a3a" dislike_enabled="0" addthis_service_codes="facebook,twitter,linkedin,googleplus" share_size="large"]

نویسنده / ناشر:

محمد بهارلو

حوزه فعالیت:

چاپگرهای سه بعدی

کانتنت وان را دنبال کنید

1
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Bablofil Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Bablofil
Guest
Bablofil

Thanks, great article.